Naši činnost můžete podpořit nákupem v našem eshopu nebo finančním darem na transparentní účet číslo: 2800401151/2010. Všem ze srdce děkujeme ...

Bost

6 hodnocení
 
  • 1 z 11
 

*11.6.1991

Anglický plnokrevník

po: Sectori ( USA ) /  Bahama 

Majitel: Veronika Čiháková

1 Kč
Kategorie Seznam koní
 

Bost *11.6.1991, anglický plnokrevník, po : Sectori ( USA ) / z : Bahama )

Bost si u nás od konce léta 2010 užívá zasloužený důchod, který mu dopřává jeho majitelka.
Byl zakoupen po dostihové kariéře, poté převezen z Prahy – Lhota u Dolních Břežan,
kde byl ustájen.

Žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi.
 

Majitel: Veronika Čiháková

 

Příběh BOST

Rádi bychom Vám představili anglického plnokrevníka jménem Bost. Narodil se dne 11. 6. 1991 v JZD Banov, po rodičích otec Sectori (USA) / matka Bahama. Je to tmavý hnědák s malou hvězdičkou na hlavě.

Byl trénován v Chuchli, a to už od věku jeden a půl roku. Za svou dostihovou kariéru jezdil rovinové dostihy i proutky, kde zaznamenal několik úspěchů. Vyhrál i dostih ve Slušovicích. Už jako velmi mladý však měl zdravotní problémy, přes které musel stále závodit. Dokonce několikrát ochrnul na zadní nohy, ale veterináři ho vždy nějak ošetřili a opět poslali na závodní dráhy. V období dostihů měl několik majitelů, poté ho koupila jeho současná majitelka.

Bost si nyní v Domově pro koně užívá zaslouženého odpočinku po náročné dostihové kariéře, který mu jeho majitelka dopřává.

Bost je velmi chytrý kůň s velkým srdcem, který i přes všechna úskalí a zdravotní problémy, kterými si v životě prošel, zvládl vše s neuvěřitelným odhodláním, nadhledem a grácií.  

Na jaře roku 2017 měl Bost celkové selhání pohybového aparátu, také jako následek dostihové kariéry. Museli jsme ho několik hodin během dne i v noci podpírat, aby si odpočinul a načerpal síly na další pohyb. Hodně lidí jako majitelů a asi i samotných koní by tento stav vzdalo, ale Bost zabojoval, vše zvládl a dnes se i přes svůj pokročilý věk chvílemi doslova prohání po pastvinách. Má náš neuvěřitelný obdiv!

Bostovi velice děkujeme, že máme tu čest s ním být, starat se o něj, obdivovat ho a učit se od něj...

Současně chceme poděkovat firmě ALAVIS, která náš Domov pro koně nejen finančně podporuje, ale zároveň nám zdarma dodává své výrobky pro koně. Bostovi jsme v době jeho největších zdravotních problémů v roce 2017 začali pravidelně podávat zejména Alavis MSM pro koně, Alavis Triple blend extra silný pro koně a Alavis Celadrin pro koně a opravdu hodně mu pomohly. Pro dobré výsledky tyto přípravky podáváme i nadále a to nejen Bostovi, ale i dalším našim svěřencům při jejich problémech s pohybovým aparátem.   

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: