Naši činnost můžete podpořit nákupem v našem eshopu nebo finančním darem na transparentní účet číslo: 2800401151/2010. Všem ze srdce děkujeme ...

Koně v naší péči

Našim koním dopřáváme lásku, volnost a spokojený život ve stádě. Mají k dispozici volné ustájení s přímým vstupem na pastviny. Postupně se k nám dostali koníci s různými osudy. Každý z nich je jiný a přijímáme ho takového jaký je. Jsou jemní, citliví, upřímní a já jim naslouchám, dopřávám čas. Čas na vzájemné poznání, sblížení a pak když to přijde, u každého je to jiné, prožívám pocit štěstí, vztah založený na přátelství a důvěře. Není to vždy snadné, přeci jen jsou to zvířata, která hodně zažila a mívají své slabší chvilky, nemoci. Kontrolujeme je ve dne i v noci. Kůň nezná den a noc ve smyslu večer si jdu lehnout „spát“. Potřebuje  pravidelný  pohyb, volnost a ne zamřížovaný box. Potřebuje svoji koňskou rodinu, tak může být šťastný, a zdravý.


 

Aaron

 Aaron *19.3.2010

Aaron byl sportovní koník. Je to mladý a velmi kontaktní koníček, kterého nám v roce 2012 přivedla jeho majitelka po úraze.  

Aaron má výrůstky na levém karpální kloubu.

 

Adélka

Teplokrevník

Odkoupena z kauzy týrané koně Jankov.

Virtuální adopce Kája a Katka Krejčí

Andělka

*8.6.2017

Teplokrevník

matka: Rozárka Camo

Narozena v naší dočasné péči. Odkoupena z kauzy týraných koní Jankov. 

Black

Black *2007 Teplokrevník

Blacka jsme léčili s flegmónou u soukromníka nedaleko Leštiny, kam se dostal z polských trhů, kde jsou koně prodáváni na maso.

Protože byl nemocný a neperspektivní, zvažovali majitelé co dál. Black nám během léčby přirostl k srdci, že jsme ho za jateční cenu (5.500,- Kč) od majitelů v květnu 2011 odkoupili. Po naší homeopatické léčbě se Black zlepšil a nyní u nás žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi a protože už je mu o poznání lépe, zlobí a řádí.

 

Bobule

Bobule *2003

Bobulka, malá černá ponička, velikosti shetlandského poníka, je to už také stará dáma, určitě toho má mnoho za sebou, byla v nedobrých podmínkách a byla schvácená, ale po pár týdnech u nás, je z ní mazlíček, věříme, že s psychickou pohodou se i fyzicky výrazně zlepší.

Bost

Bost *11.6.1991, anglický plnokrevník, po : Sectori ( USA ) / z : Bahama )

Bost si u nás od konce léta 2010 užívá zasloužený důchod, který mu dopřává jeho majitelka.
Byl zakoupen po dostihové kariéře, poté převezen z Prahy – Lhota u Dolních Břežan,
kde byl ustájen.

Žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi.
 

Majitel: Veronika Čiháková

 

Příběh BOST

Rádi bychom Vám představili anglického plnokrevníka jménem Bost. Narodil se dne 11. 6. 1991 v JZD Banov, po rodičích otec Sectori (USA) / matka Bahama. Je to tmavý hnědák s malou hvězdičkou na hlavě.

Byl trénován v Chuchli, a to už od věku jeden a půl roku. Za svou dostihovou kariéru jezdil rovinové dostihy i proutky, kde zaznamenal několik úspěchů. Vyhrál i dostih ve Slušovicích. Už jako velmi mladý však měl zdravotní problémy, přes které musel stále závodit. Dokonce několikrát ochrnul na zadní nohy, ale veterináři ho vždy nějak ošetřili a opět poslali na závodní dráhy. V období dostihů měl několik majitelů, poté ho koupila jeho současná majitelka.

Bost si nyní v Domově pro koně užívá zaslouženého odpočinku po náročné dostihové kariéře, který mu jeho majitelka dopřává.

Bost je velmi chytrý kůň s velkým srdcem, který i přes všechna úskalí a zdravotní problémy, kterými si v životě prošel, zvládl vše s neuvěřitelným odhodláním, nadhledem a grácií.  

Na jaře roku 2017 měl Bost celkové selhání pohybového aparátu, také jako následek dostihové kariéry. Museli jsme ho několik hodin během dne i v noci podpírat, aby si odpočinul a načerpal síly na další pohyb. Hodně lidí jako majitelů a asi i samotných koní by tento stav vzdalo, ale Bost zabojoval, vše zvládl a dnes se i přes svůj pokročilý věk chvílemi doslova prohání po pastvinách. Má náš neuvěřitelný obdiv!

Bostovi velice děkujeme, že máme tu čest s ním být, starat se o něj, obdivovat ho a učit se od něj...

Současně chceme poděkovat firmě ALAVIS, která náš Domov pro koně nejen finančně podporuje, ale zároveň nám zdarma dodává své výrobky pro koně. Bostovi jsme v době jeho největších zdravotních problémů v roce 2017 začali pravidelně podávat zejména Alavis MSM pro koně, Alavis Triple blend extra silný pro koně a Alavis Celadrin pro koně a opravdu hodně mu pomohly. Pro dobré výsledky tyto přípravky podáváme i nadále a to nejen Bostovi, ale i dalším našim svěřencům při jejich problémech s pohybovým aparátem.  

Calanthus

Calanthus *15.3.2002 Český teplokrevník, po : 2772 Calanthano / 1/867 Cibi, valach zabavený o.s. DREAM HORSE

Tento kůň u nás byl v minulosti chvíli ustájen dočasným majitelem, který pro něho hledal nový domov. Valach ho našel v srpnu 2012 u pana Borise Vrúbela a jeho přátel nedaleko Plzně.

Na začátku dubna 2013 byl po kontrole zabaven bývalému majiteli, členovi občanského sdružení DREAM HORSE, které provozuje Azyl pro staré a týrané koně a jiná hospodářská zvířata ve Vejprnicích u Plzně.

Calanthus byl ve velmi špatném výživovém stavu, měl rozsáhlé poškození kůže a byl napadnut všenkami.

Chceme poděkovat všem, kteří se účastnili jeho záchrany a přispěli na jeho péči.

Delante

Delante  *12.3.2012, po otci Delineante PRE (Pura Raza Espanola) 

Mladá klisna smíšená bělka, umístěna ve velké rodině.

Derequinta

*6.3.2016

Anglický plnokrevník

Derinka je po dostihové kariéře. Má zdravotní problémy, kvůli kterým již nemůže závodit.

Stránka 1 z 4 - 32 položek celkem