Naši činnost můžete podpořit nákupem v našem eshopu nebo finančním darem na transparentní účet číslo: 2800401151/2010. Všem ze srdce děkujeme ...

Opustili nás navždy

Dne 22.7.2014 nás opustil Konrsek (25let) vůdce stáda a zakladatel Domova pro koně.

To díky němu se zrodila myšlenka dopřát hrstce koní spokojený důchod. Není to vždy lehké a časově velmi náročné, ale pro mne důležité. Poznávám koně, jejich přirozené potřeby, chování a nezištnou lásku. Jsou to naši parťáci, přátelé a teprve až jednou zestárneme si uvědomíme bezmocnost stáří a úctu ke stáří, o kterou naší činností a osvětou usilujeme.

S úctou Paty

Se smutkem v srdci, ale s věděním, že smrt patří ke koloběhu života jsme se museli také rozloučit  s těmito  kamarády a členy rodiny  .....domov_pro_kone_banner_005

Mauglee

Mauglee - pony

Malá bílá klisna „Mau“ byla v Domově pro koně ustájena majitelkou v roce 2011.  Majitelka ji měla už od dětství, ale bohužel přišel čas kdy jí životní situace nedovolila na Mau přispívat a nám jak to tak bývá přirostla k srdci. 

Původní diagnóza byla dušnost a slabé srdce, u nás se jí zatím daří dobře. Žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi. Nejezdíme na ní.

Copyright-K

Copyright  *23.2.1996, Český teplokrevník, po : 411 Comero / z : 197 Przedswit XVI-47 

Rezatou kobylku jsme vykoupili od chovatele kde porodila několik hříbátek. Poslední dvojčátka po porodu zemřela a Copynce by se možná osud naplnil na jatkách.

Copynka je slepá na levé oko, přesto má ve velkém stádě své pevné místo a zaslouženě si užívá odpočinku.

Silver

Silver *25.9.1994 †4.10.2020

 Český teplokrevník, po: 2459 Cattaro / vč 1196 Sáva 

Silvera jsme zachránili před utracením po těžkém úrazu páteře s deformací trnových výběžků od pana Maláka ze Všetic.

Měl za sebou závodní kariéru v parkurovém skákání a mnoho vítězství. Přišel k nám do Jablonné v roce 2007.

Žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi a užívá si odpočinku. Celý život se u něj objevuje tzv. „kohoutí krok"

Sekáč

Sekáč *19.5.1995, norik, ot. Fušer, m. Sekva

Tmavý ryzák, vykoupila ho za jateční cenu slečna Miluška, děkujeme tímto za jeho záchranu, poté byl umístěn u nás, je ve velké rodině, ve společnosti druhého statného chladnokrevníka Kaštánka.

 

My Lady

*26.5.2005 - †11.5.2018

Český teplokrevník

po: May Tarra A1/1 / Fors Gedos

Konors

Dne 22.7.2014 nás opustil Konrsek (25let) vůdce stáda a zakladatel Domova pro koně. To díky němu se zrodila myšlenka dopřát hrstce koní spokojený důchod. Není to vždy lehké a časově velmi náročné, ale pro mne důležité. Poznávám koně, jejich přirozené potřeby, chování a nezištnou lásku. Jsou to naši parťáci, přátelé a teprve až jednou zestárnem si uvědomíme bezmocnost stáří a úctu ke stáří, o kterou naší činností a osvětou usilujeme.

Konrsku i Tobě musím poděkovat, byl jsi můj první kůň a dopustila jsem se z neznalosti a špatného vedení spousty chyb, ale vím, že jsi mi odpustil a odcházel jsi klidný v mém náručí.

Děkuji Tvá PatyKonors *13.3.1989, český teplokrevník, po : 2306 Amon s.v./ z : SM 3010 Konseta
 
Potkali jsme se na statku v Petrovicích-Závadě na severní Moravě v roce 2001. Majitelé, kteří ho přivezli z pastvin, kam ho po závodní kariéře odložili, ho nabízeli k prodeji (65.000,-), nebyl v dobré kondici, byl nemocný, dušný, s flegmónou.
 
A já jako amatér jsem si koupila prvního koně. Ve stáji jsem si ho nechala a postupně ho dávala dohromady. Když  na tom byl zdravotně lépe, začala jsem se učit jezdit, chodili jsme spolu na procházky na ruce, zvládli jsme i Hubertovu jízdu. Dva roky jsme ho měli ustájeného v Herouticích u rodiny Perničkových a následně v Jablonné v naší malé rodinné stáji.
 
V roce 2010 jsme se spolu s Konorsem přestěhovali do Leštiny. Tady žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi a je vůdcem stáda.

Kalina

Kalinka odešla v létě, poté, co se její stav zrovna tak hezky zlepšil, byla v tu dobu na svůj věk velmi pěkná babička. Už odpočívá v pokoji...Kalina *10.4.1987 - †15.8.2015, Český teplokrevník, po: Kosmos 77 / z : Astra 

Kalinu k nám odložila v roce 2010 její majitelka, která čas od času přispěla na její potřeby.
Byla využívána hlavně pro chov a rekreační ježdění, jinak o její minulosti moc nevíme.
Asi z důvodů brzkého obsednutí měla úplně prohnutou páteř.
Žila u nás v menším stádě s méně pohyblivými koňmi.

poník Jurášek

Jurášek poník *1997

Juráška, strakatého poníka,  jsme přivezli 16.7.2014 a to na základě upozornění od naší známé.

Neznalost o potřebách koní, u něj tedy speciálně o tom, že je třeba se o kopyta starat a nechávat je pravidelně strouhat, způsobila u Juráška deformaci předních kopyt a nohou. Snažíme se ho napravovat pravidelnou korekcí. Jurášek u nás byl nějakou dobu a poté na rok byl odvezen na kopytní kliniku.

Ovšem asi po roce ho tady máme zpět, aby mu nebylo smutno, přišla sem za ním shetlandská kobylka Bobulka. Jsou spolu moc spokojení a Jurášek i přes svůj handicap vesele běhá po dvoře.

Jurášek

Jurášek *13.1.1995 český teplokrevník, valach

Juráška jsme zachránili 7.7.2013 z OS Poslední naděje.

Jurášek byl ve špatném psychickém i výživovém stavu, slepý na pravé oko. Byl převezen do Jablonné nad Vltavou, prostorné stáje se zahradou, jelikož u nás bychom mu nemohli poskytnout klid, který potřeboval. Tam se postupně uzdravoval a přibýval na váze, za což vděčí paní Janě, která se o něj pečlivě stará a pořídila mu kamarádku Pamelu.

Stránka 1 z 3 - 25 položek celkem