Naši činnost můžete podpořit nákupem v našem eshopu nebo finančním darem na transparentní účet číslo: 2800401151/2010. Všem ze srdce děkujeme ...

Konors

Dne 22.7.2014 nás opustil Konrsek (25let) vůdce stáda a zakladatel Domova pro koně. To díky němu se zrodila myšlenka dopřát hrstce koní spokojený důchod. Není to vždy lehké a časově velmi náročné, ale pro mne důležité. Poznávám koně, jejich přirozené potřeby, chování a nezištnou lásku. Jsou to naši parťáci, přátelé a teprve až jednou zestárnem si uvědomíme bezmocnost stáří a úctu ke stáří, o kterou naší činností a osvětou usilujeme.

Konrsku i Tobě musím poděkovat, byl jsi můj první kůň a dopustila jsem se z neznalosti a špatného vedení spousty chyb, ale vím, že jsi mi odpustil a odcházel jsi klidný v mém náručí.

Děkuji Tvá PatyKonors *13.3.1989, český teplokrevník, po : 2306 Amon s.v./ z : SM 3010 Konseta
 
Potkali jsme se na statku v Petrovicích-Závadě na severní Moravě v roce 2001. Majitelé, kteří ho přivezli z pastvin, kam ho po závodní kariéře odložili, ho nabízeli k prodeji (65.000,-), nebyl v dobré kondici, byl nemocný, dušný, s flegmónou.
 
A já jako amatér jsem si koupila prvního koně. Ve stáji jsem si ho nechala a postupně ho dávala dohromady. Když  na tom byl zdravotně lépe, začala jsem se učit jezdit, chodili jsme spolu na procházky na ruce, zvládli jsme i Hubertovu jízdu. Dva roky jsme ho měli ustájeného v Herouticích u rodiny Perničkových a následně v Jablonné v naší malé rodinné stáji.
 
V roce 2010 jsme se spolu s Konorsem přestěhovali do Leštiny. Tady žije ve velkém stádě spolu s dalšími koňmi a je vůdcem stáda.