Naši činnost můžete podpořit nákupem v našem eshopu nebo finančním darem na transparentní účet číslo: 2800401151/2010. Všem ze srdce děkujeme ...

Shrnutí roku 2013

Rok 2013 v Domově pro koně byl z mého pohledu rychlý a náročný. A snad i proto jsem nezvládala aktuálně psát co se u nás děje a bylo toho hodně.

V současné době je u nás v Leštině 19 koní a Jurášek v Jablonné. Během roku k nám přišlo několik nových koní, někteří jen krátkodobě ustájeni (Gumídek, Baška,Sagita), koníci velmi zanedbaní, Calanthus a Jurášek.

To mi je hodně smutno, když vidím, co člověk dokáže a ještě se tváří a říká, že je vše OK.

domov_pro_kone_rok_2013

Několika koním jsme pomohli najít nový domov.

Z posledních Hanička (20let) slezský norik, která několik let pracovala pro handicapované klienty v Tloskově. Snažím se hledat nové domovy i psům. My sami jsme se rozrostli o tři pejsky. Dědečka, Terinku a Mikiho. Dědečka a Terinku jsem přivezla z příšerného útulku u Kladna.

Dědeček je s námi 22. prosince rok. Je slepý a hluchý, ale naprostý pohodář. Terinka (slíbila jsem jí, že se pro ni vrátím) je hlídač a statkář každým coulem. No a Miki nalezenec, malý prudič Rity (ovčandy), ale jinak postelový mazel. Několik pejsků z množíren a útulků se nám podařilo umístit v nových domovech či dočasných péčích.

A tímto Vám všem chci poděkovat za vaši ochotu pomáhat nevinným tvorům odkázaným na člověka. Děkuji Vám všem, co nám přispíváte finančně, materiálně či psychicky. Velice si toho vážím a vždy našim koním říkám: “Děcka to jsou dobroty pro vás, co jste dostali.“ (mrkev, jablíčka skousnu s nimi).

Také k nám celé léto jezdily děti z letního tábora Lukafarm. Pomáhaly nám čistit koně, kydat pastviny, uklízet a povídali jsme si o osudech a nemocích našich koní. Byli naprosto bezprostřední, úžasní.

Také děkuji slečnám z Odřichovské konírny za pomoc s koupáním a čistěním. DĚKUJI.

Jelikož máme koníky - babičky a dědečky, museli jsme nepočítaně některé zvedat pomocí traktoru, což není vždy snadné. U některých jsme při nemoci trávili celé dny i noci, ale jsem vděčná, že tady mohu být s nimi, učit se, starat a naslouchat.

Tímto bych chtěla vzpomenout a uctít památku Deniho, velkého hnědáka s křehkým srdcem. Před měsícem nás opustila Glorinka. Jemná, krásná holčička, která nevěděla jak našlapovat po Zemi. A za 4 dny Grácinka. Citlivá s grácií sobě vlastní zvládala těžkou lymfangitidu.

Prosím dopřejte Vašim koním volnost a nebe nad hlavou, což je nejlepší lék a především přirozenost pro zvíře tak ušlechtilé, jemné a citlivé, vykonávající službu pro nás, LIDI.

Učme se naslouchat a budeme odměněni čistým pocitem štěstí.                 


S láskou. Patricie