Naši činnost můžete podpořit nákupem v našem eshopu nebo finančním darem na transparentní účet číslo: 2800401151/2010. Všem ze srdce děkujeme ...

Arkádie

Se smutkem v srdci, ale s věděním, že smrt patří ke koloběhu života. Života tak křehkého. Vám chci oznámit, že nás 20.3.2014 navždy opustila Arčinka. Holčička, kterou vždy budu obdivovat za její jemnost, vnitřní sílu a bojovnost čelit těžké artróze.

Arčinko, děkuji Ti za vše, za Tvé "ho ho ho" jsem tady, čekám na dobroty.
Děkuji za Tvůj vnitřní klid, lásku.

Děkuji Tvá Paty.Arkádie *3.4.1990 - †20.3.2014

Württemberger, po: Auftritt / z : Gladys

Černou klisnu plemene Würtnemberg jsem poznala v roce 2006 ve stáji v Herouticích, kam jsme si ustájili Konorse. Arkádii, klisnu s perfektním původem a závodní minulostí, přivezli na připuštění, ale březí nezůstala, takže byla nabídnuta (25.000,- Kč) k prodeji.

Po zdravotní stránce na tom nebyla dobře, měla artrózu, byla hubená, nebyla ve stavu, kdy by mohla porodit zdravé hříbě, aniž by to na ní nezanechalo následky.

S Konorsem jsme je ustájili v naší rodinné stáji v Jablonné a následně v roce 2010 převezli do Leštiny do Domova pro koně. Tady žila v malém stádě, v menším výběhu a měla i svůj box, kde mohla odpočívat a ležet.

Potřebovala nepřetržitou péči, protože jsme jí občas museli pomoci vstát.