Naši činnost můžete podpořit nákupem v našem eshopu nebo finančním darem na transparentní účet číslo: 2800401151/2010. Všem ze srdce děkujeme ...

Probiotika a prebiotika

47 hodnocení
 
  • 1 z 4
 

Fauna Vital - PROBIOTIKA A PREBIOTIKA pro zvířata

od 220 Kč
Kategorie Krmné doplňky
Zvolte variantu
1 litr 220 Kč
   
5 litrů 540 Kč
   
 
 

Učinné řízení mikroflóry originální technologií EM®

Jaký má EM® vliv na jiné mikroorganismy a prostředí?

Profesor Teruo Higa vypracoval technologii Efektivních mikroorganismů®, které se vzájemně podporují a vytvářejí tak velmi univerzální nástroj, čili ve zkratce EM®. Skládají se z mnoha kmenů mikroorganismů získávaných z přírodního prostředí, vybraných z hlediska splnění stanovených úkolů v zemědělství a ochraně životního prostředí. Hlavně jsou využity bakterie mléčného kvašení (BMK), zejména Lactobacillus, Streptococcus, Enterococcus a Lactococcus. Bifidobakterie (Bifidobakterium biofidum), které napomáhají organismu v boji proti rozličným střevním zánětům a mají prokazatelný protinádorový účinek. Mikroskopické houby: sacharomices cerevisiae, působící na vzrůst pH bachorové šťávy s následným rozvojem celulotické mikroflóry.

Za účinností a výjimečností technologie EM® stojí spojení vlastností aerobních a anaerobních mikroorganismů, které potřebují různé podmínky pro svůj rozvoj a přežití. Přípravky EM® využívají jev společného působení různých skupin mikroorganismů, které koexistují ve společném prostoru podle zásad symbiózy a rovnováhy tak, jak tomu je ve vyváženém prostředí. Odpovídajícím způsobem využité Efektivní mikroorganismy vytvářejí možnost regulovat negativní jevy a napomáhat těm pozitivním všude tam, kde mají důležitý význam biochemické procesy spojené s aktivitou mikroorganismů.

To dělá z EM® unikátní formuli s probiotickým účinkem. Základní zásadou působení EM® je interakce s mikroorganismy, které se vyskytují v určitém prostředí a využití působení přizpůsobivých mikroorganismů z tohoto prostředí. Díky těmto vlastnostem je EM® účinný i za proměnlivých podmínek a po každém jeho použití dochází k celé řadě pozitivních jevů. Univerzálnost a účinnost technologie EM® je založena na velmi jednoduchém jevu - na působení v souladu s přírodou a nikoli proti ní.

Optimální řešení v chovu

Přípravky EM® se osvědčují u každého systému chovu dobytka, v závislosti na potřebách chovatele mohou být používány komplexně, v jednotlivých fázích chovu, nebo také pro řešení konkrétních problémů. Nejlepší výsledky přináší spojení pozitivního působení přípravků EM® jako přídavku do krmení, přičemž takto upravuje proces trávení a zvyšuje imunitu, jako prostředek ke konzervaci píce i jako nástroje při zlepšování hygieny prostředí. EM® přípravky omezují tvorbu zápachů, což má pozitivní vliv na zdraví a chování zvířat a také na vztah chovatele se sousedy. Použití technologie EM® při živočišném chovu vytváří obrovské možnosti, přičemž dobrý zdravotní stav zvířat je klíčem k chovatelskému úspěchu.

Praktické výhody použití technologie EM®

Díky odpovídajícímu použití Efektivních mikroorganismů® lze trvale a účinně vyřešit v chovu řadu problémů:

  • Zlepšení stravitelnosti krmení a neutralizace mykotoxinů
  • Snížení možného zahřívání TMR
  • Zvýšení přirozené imunity zvířat
  • Zlepšení zabřezávání
  • Zdravý odchov telat a eliminace průjmu
  • Prevence chorob metabolizmu
  • Snížení stresu u zvířat
  • Zlepšení parametrů mléka, včetně snížení počtu somatických látek
  • Omezení emise plynů spojených s výkaly

 

Výše uvedené výsledky budou vždy spojeny s výběrem konkrétního přípravku EM® a s přizpůsobením jeho dávek a aplikačních metod specifikům a potřebám daného chovu. Podrobná doporučení a rozsah zavedení EM® je potřeba konzultovat s našimi poradci a autorizovanými distributory. Přípravky EM® jsou zaregistrovány jako doplňková krmná směs. Použití originálních přípravků EM® je zcela legální a bezpečné.

Přípravky doporučené k použití v chovu skotu

Fauna Vital je doplňkovou tekutou krmnou směsí. Je používán při prevenci chorob spojených se snížením imunity, nesprávnou funkcí metabolizmu i v době antibiotické léčby. Je to živý mikrobiální doplněk, který příznivě ovlivňuje hostitele zlepšením jeho střevní mikrobiocenózy. Stabilizuje mikroflóru trávicího traktu, která zodpovídá za správný průběh procesů trávení a reguluje rovněž mikrobiologické vlivy v místě pobytu zvířat. Probiotika mají schopnost přežívat a vyvíjet metabolickou aktivitu ve střevě, a to znamená, že jsou odolné proti nízkému pH a organickým kyselinám. Při skladování za běžných podmínek přežívají dlouhou dobu. Jejich základní účinek je totožný s přípravkem EM Bokashi. Fauna Vital Bokashi je doplňkovou sypkou krmnou směsí.

Mikroorganismy obsažené v přípravku Fauna Vital Bokashi vytlačují z krmiva na zásadě konkurence škodlivé patogeny (omezení mykotoxinů) a samy se usídlují v tomto prostředí, přičemž zároveň pro zvířata vytváří mnoho užitečných látek. Přípravek může být smíchán s objemným krmením. Fauna Vital Bokashi umožní omezit nebo dokonce úplně eliminovat potřebu používání doplňků pro správné trávení, které eliminují mykotoxiny, nebo zvyšující chutnost krmení. Přípravek se dobře mísí s krmením, zlepšuje jeho stravitelnost a chutnost. Nejlepší výsledky jsou dosahovány, pokud je Fauna Vital Bokashi používán pravidelně.

Výše uvedené přípravky lze používat jako bezprostřední doplněk do TMR.

Pro ředění všech preparátů vždy používejte nechlorovanou vodu!!! V případě použití vody z vodovodního řadu, nechat vodu odstát 24 hodin.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: